Pannon Csillagda - Bakonybél
A Pannon Csillagdában egy próbát kellett kiállnom. A feladatom az volt, hogy űrhajós kesztyűben próbáljam meg befűzni a cérnát egy tűbe. Emlékeim szerint valahol a 23. próbálkozás környékén hagyhattam abba. Az eredmény: elégtelen. Azt hiszem megerősítettem a mondást, mi szerint a mozgás az űrhajós ruhában leginkább a boxkesztyűben szerelésre hasonlít.
Sikertelenségemet kiheverve barátkozásba kezdek. :)
Nem látszik, de a cimborám Neil Armstrong lett. Tudjátok, aki először lépett a Holdra! Kedves tőle, hogy ennyi év elteltével is csatlakozott a kiállításhoz. Miután lepaktáltunk, beültünk a Planetáriumba, ahol egy igazi csillagmozit néztünk meg és betekintést nyertünk a fekete lyukak életébe is. Szerencsére egyik sem nyelt el. Szerencse, mert így Nektek is elmondhatok, hogy a legjobban a Planetárium tetszett és a kiállító térben látható Gibeon meteorit darabka. De azért ez az üdvözlő tábla se kutya! Ki is használtuk az alkalmat, hogy készítsünk egy pár képet.
Kamalduli remeteség-Majk
Az egyik legfurcsább hely számomra a Kamalduli Remeteség volt a héten. Persze kizárólag jó értelemben véve. Érdemes megnézni és meghallgatni a hozzá kötődő történeteket. Némasági fogadalmat tett szerzetesek éltek itt. A próbaidő a szerzetessé válásig 3 év volt, amit a kolostorban töltöttek. Csak ezután költözhettek be saját lakrészükbe, melyek ma szálláshelyként is üzemelnek. Leginkább az furdalta az oldalamat, míg a helyszínen voltunk, hogy miért tesz valaki némasági fogadalmat és, hogy vajon milyen történetek fűződhetnek az alagútrendszerhez, ami az épületegyüttes alatt húzódik. Szívesen visszamennék még egyszer, hogy sokkal többet tudhassak meg.